EWOC

Eastern Washington Orienteering Club

PNWOF ’22 at Saltese Uplands
June7, 2022
Spokane Valley, WA

Beginner Course (8 controls, 1.8 Km)
Allen Martin CROC 1:01:44
Granovskiy Inara GrizO 1:07:20
Allen Sylvia CROC 1:07:22
Luis Lukas TSN 1:08:25
Intermediate Course (8 controls, 2.9 Km)
Casler Kai None 45:05
Ellis Brian GVOC 52:29
Oliver Richard None 1:00:54
Ellis Margaret GVOC 1:07:05
Morse Anna WCOC 1:22:21
Atchison Cheryl EOOC 2:53:13
Kerr Jennifer GCO MP
Shepherd David VOC MP
Bannister Kathleen ROC MP
Edmunds Marilyn EOOC MP
Brown Allison GrizO MP
Short Advanced (12 controls, 4.7 Km)
Crocker Alison CROC 42:23
Granovskiy Boris GrizO 43:55
Luis Cristina TSN 1:02:44
Tryson Glen DVOA 1:03:49
Shimizu Shin COO 1:05:16
Shimizu Chiori COO 1:06:55
Breseman Rick COC 1:07:12
McBee Richard CROC 1:11:22
Walker Carol Truckee 1:12:46
Newell Debbie COC 1:17:26
Hunter David EMPO 1:18:09
Yarkie Greg EOOC 1:19:00
Kuestner Sue COC 1:20:42
Enger David COC 1:21:58
Hook Todd LAOC 1:22:06
Breseman Eileen COC 1:24:29
Duprey Nancy UNO 1:27:28
Cooper Michael NEOC 1:27:40
Vandereng Katinka OUTAH 1:30:43
Edmunds Geraint EOOC 1:32:38
Goncharenko Valeria COC 1:32:50
Crawford Sharon RMOC 1:32:53
Viddal Einar EOOC 1:34:16
Parker Rich BAOC 1:34:22
Williams Kean COC 1:34:25
Findlay Janet EMPO 1:37:18
Pinkham Anthony CROC 1:39:48
Durand Clare LAOC 1:45:14
Cryor Dennis GAOC 1:49:22
McBee Pamela Mary CROC 1:50:52
Hogg Mary-Lou EOOC 1:59:53
Drumm Scott CROC 2:06:59
McCarren Madeline BGR 2:15:09
Dull Ardis COC 2:20:01
Atchison Garry EOOC 2:37:53
Church Virginia CROC 2:55:38
Wiselogle Anndy CROC 3:13:07
Tarry Stephen UNO MP
Uhlin Ing COC MP
Tallent David COC MP
Ross Bobbie None MP
Tryson Janet DVOA MP
Kasperski Kim EOOC MP
Royal Patricia VOC MP
Armstrong Suzanne CSU MP
Long Advanced (19 Controls, 7.2 Km)
Walker Greg Truckee 1:25:20
Christopherson Tyra GrizO 1:37:13
Myachin Alexander CROC 1:46:06
Dickinson Will GrizO 1:47:02
O'Connor Ethan COC 1:47:14
Bruns Michael CROC 1:50:30
Gaston Holly CROC 1:56:26
Smith Tristan NEOC 2:06:33
McLaren Tim FWOC 2:07:01
Cote J-J LROC 2:10:54
Cheng Shannon COC 2:16:07
Birks Ron GPHXO 2:26:03
Pearson Forest YOA MP
Brautigam Evalin WCOC MP
Hook Jacob LAOC MP
Ahlswede Gregory DVOA MP
McLaren Andrew FWOC MP
Morse Clinton WCOC MP
Mason Andrew COC MP
Goodwin Peter UNO MP
Wyatt-Mair Gavin BAOC MP
Riley Danny CAOC MP
Smith Ian TOC MP
Volunteers:
Course Designer: John Harbuck
Start: John Harbuck
First-aid: Tracy Schoenleber & Jessye Ayotte
E-punch and Database: Ing Uhlin & Debbie Newell